| Lugar de origen: | Porcelana |
| Nombre de la marca: | Jnicon |
| Certificación: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Número de modelo: | M25 |
| Cantidad de orden mínima: | 100 (10 parejas de muestras) |
|---|---|
| Precio: | negotiable |
| Detalles de empaquetado: | Carton de exportación de alta calidad |
| Tiempo de entrega: | 3 a 6 días hábiles |
| Condiciones de pago: | T/T, Paypal, L/C, Western Union |
| Capacidad de la fuente: | 10000/days |
| Alambre de la asamblea: | Colocación el soldar o del tornillo | Alfiler: | Conector hembra macho de 2 pines |
|---|---|---|---|
| Grado actual (A): | 50A para energía | Vía de conexión: | Bloqueo por empuje |
| Material: | PPA | Voltaje de funcionamiento: | 500V |
| Resaltar: | 2 pin M25 waterproof connector,50A PPA power connector,push locking cable connector |
||
M25 waterproof Circular connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Circular Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
![]()
This M25 circular power connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.If soldering version needed, its also avialble.
Details and Pin Arrangement
![]()
Persona de Contacto: Ms. Carly Lu
Teléfono: +86 15986694303
2 conectores circulares impermeables del Pin, conectores de cable circulares de 50A 500V
conectores circulares impermeables del Pin 20A 3, conectores circulares de M19 IP68
5 conectores circulares impermeables del Pin, conector circular IP67 del cable de transmisión M25
Señal del poder 2 del conector 3 de la prueba IP67 M19 del polvo buena estirando resistencia
Diseño flexible impermeable hembra-varón del sello de extremo del Pin del conector de poder 3
Conector de los datos de la prenda impermeable de M16 IP68, conector hembra-varón impermeable IP68