| Lugar de origen: | Porcelana |
| Nombre de la marca: | Jnicon |
| Certificación: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Número de modelo: | M25 |
| Cantidad de orden mínima: | 100 (10 parejas de muestras) |
|---|---|
| Precio: | negotiable |
| Detalles de empaquetado: | 1.Bolsa de plástico; 2.Cartón; 3.Según los requisitos del cliente |
| Tiempo de entrega: | 3 a 6 días hábiles |
| Condiciones de pago: | T/T, Paypal, L/C, Western Union |
| Capacidad de la fuente: | 10000/days |
| Alfiler: | 2 datos del poder 20 | Grado actual (A): | máximo 50A. |
|---|---|---|---|
| Nivel de protección: | IP67 | Género: | Varón femenino de los datos del poder |
| Alambre de la asamblea: | Soldadura | Color: | Amarillo |
| Resaltar: | M25 waterproof multi pin connector,IP67 industrial plug socket,2+20 pin outdoor connector |
||
|
Operation Parameters |
|
| Voltage Rating | 300VAC max |
| Current Rating | 30A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
Widely used for the belowed application:
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material |
Silicone |
The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close when connected together.
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 3 power 9 data |
| Current Rating | 30A max |
| Voltage Rating | 300VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
1. Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a factory. Located in Jnicon Industrial Park, Bao'an District,Shenzhen,China
2. Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Assembly style
* Confirm Cable Wire guage
* Confirm Cable Length and Material.
3. Q: How can I get samples?
A: It's my honor to offer you samples,and the freight should be paied by yourself.You can let me know your courier number and your detail address,Then I can send you sample at once.
4. Q: How many materials you can provide?
A: There's some different materials from connector and cable, we usually use PVC/Nylon material to product connector, PVC/Rubber/Silicone material was used in cable. Of course we can also according to your requirments to choose the material.
![]()
Persona de Contacto: Ms. Carly Lu
Teléfono: +86 15986694303
2 conectores circulares impermeables del Pin, conectores de cable circulares de 50A 500V
conectores circulares impermeables del Pin 20A 3, conectores circulares de M19 IP68
5 conectores circulares impermeables del Pin, conector circular IP67 del cable de transmisión M25
Señal del poder 2 del conector 3 de la prueba IP67 M19 del polvo buena estirando resistencia
Diseño flexible impermeable hembra-varón del sello de extremo del Pin del conector de poder 3
Conector de los datos de la prenda impermeable de M16 IP68, conector hembra-varón impermeable IP68